Report HS Kroměříž – Sparta Brno

Sobota, 19.8.2017
HS Kroměříž – Sparta Brno 1:5 (1:1)

Do Kroměříže k prvnímu utkání nové sezóny jsme cestovali s optimismem, vědomi si kvalitní letní přípravy a slušné formy.

Úvod utkání nám dal za pravdu – začali jsme sebevědomě a útočně, po první spálené tutovce se už druhá ujala a zdálo se vše v pohodě. Jenže přišel kritický moment, podcenili jsme průnik domácího hráče a Ondra hasil faulem zezadu – a už v 9.´ oprávněná červená karta. Museli jsme obětovat část ofenzivní síly a přeházet obranu, jenže až do konce poločasu jsme byli situací zaskočeni, nevěděli jsme pořádně, jak zareagovat, a když se domácím podařilo využít přesilovku k vyrovnání, vypadalo to s námi najednou všelijak.

O přestávce jsme si ale řekli, jak se s oslabením vyrovnat, pustili jsme na plac čerstvé síly a opět získali půdu pod nohama. Když se nám podařilo po krásné akci strhnout vedení na naši stranu, vrátilo se i herní sebevědomí. Navíc domácí začali fyzicky odpadat, projevilo se, že máme solidně natrénováno a i v desíti jsme byli až do konce utkání lepším celkem, což jsme vyjádřili dalšími brankami po pěkných fotbalových akcích.

Slovo trenéra: „Vyloučení už v 9. minutě, to jsme ještě v historii ročníku nezažili a klukům trvalo, než se ze šoku otřepali. Ale je alespoň pro ně to nová zkušenost. Pozitiva vidím jednak v tom, že navzdory nepříznivému vývoji našel tým vnitřní sílu a utkání zvládl, jednak v tom, že všichni kluci, kteří šli na hřiště z lavičky, byli oživením hry a přínosem pro tým.“

Nejlepší náš hráč utkání: Petr Mládek

Statistika:

Výsledek: 1:5 (poločas: 1:1)

Sestava: Mozga – Prokeš, Broskva, Tuček, Večeřa (36. Novák),– Richter (36. Chrápavý), Vantuch, Sáček, Kovařík (55. Rožínský) – Mládek (55. Havelka), Drahoš (9. Růžička)

Naše branky:

4. Vantuch (as. Mládek)

39. Mládek (as. Novák)

48. Vantuch (as. Chrápavý)

51. Mládek (as. Chrápavý)

64. Rožínský (as. Broskva)

ŽK: 1:0

ČK: 0:1

Rohy: 4:1

Střely celkem: 7:13 (na bránu 4:7, mimo 3:6)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.