Report FK Líšeň – Sparta Brno

Sobota, 10.6.2017
FK Líšeň – Sparta Brno 0:6 (0:2)

V posledním kole nás čekalo derby s Líšní, která na jaro posílila několika hráči ze Zbrojovky a posunula se tabulkou vzhůru.

Hřiště v Podolí bylo neskutečně hrbaté, což příliš nesvědčilo naší snaze o technickou hru. Líšeň vsadila na bojovnost a napadání, ovšem často si pomáhala fauly. Přesto jsme rychle získali převahu a využili jednu z prvních šancí. Pak se ovšem ozvala stará bolest – neproměňování tutovek. Nebyli jsme schopni „trefit zařízení“ a těsný stav dodával domácím naději. Uklidňující branku jsme přidali až před přestávkou z rohu.

Po přestávce už měla hra jednoznačný průběh. Rychle jsme přidali další góly a hrálo se vlastně jen na domácí branku. Produktivita ovšem žalostná, jak se to má dělat ukázal až střídající Havi, který výrazně oživil naši ofenzivu a v šancích si počínal zkušeně. Líšeň ve druhé půli naši branku prakticky neohrozila.
Pěkný výsledek na závěr sezóny nic nemění na našem druhém místě za suverénním Znojmem.

Slovo trenéra: „Výsledek tentokrát lepší, než předvedená hra – neprezentovali jsme se žádnou extra kombinací, nejen díky špatnému terénu a houževnatému odporu domácích. Byli jsme vlažní, málo důrazní a v první půli nám prakticky nefungovala pravá strana. Naštěstí máme v týmu několik srdcařů, kteří makají vždy a za všech okolností, a ti tentokrát posupně strhli i další kluky.“

Nejlepší náš hráč utkání: Štěpán Mozga

Statistika:

Výsledek: 0:6 (poločas: 0:2)

Sestava: Mozga – Prokeš, Vit, Večeřa, Bartoš – Vantuch, Džupeňuk, Sáček, Kovařík – Mládek (50. Včelík), Drahoš (45. Havelka)

Naše branky:

6. Mládek (as. Sáček)

30. Vantuch (as. Mládek)

38. Vantuch (as. Džupeňuk)

44. Sáček (as. Vantuch)

44. Havelka (as. Vantuch)

44. Havelka (as. Vit)

ŽK: 0:0

ČK: 0:0

Rohy: 2:7

Střely celkem: 4:15 (na bránu 2:6, mimo 2:9)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.