Report ze čtvrtka 27.4.2017

Sparta Brno – 1.SC Znojmo 5:0 (1:0)

 Neuplynul ani týden a na odvetu k nám zavítali znojemští borci, kteří nás v sezóně zatím pokaždé porazili.

Před zápasem jsme si řekli něco o pozitivním myšlení a odhodlaní zlomit prokletí šli na plac. Úvod ovšem patřil Znojmu, působilo sebejistě, zatímco na nás byl vidět určitý respekt. Ale záhy se nám povedl rychlý útok, po kterém jsme šli do vedení, a vstřelená branka nám dodala sebevědomí. Už jsme byli víc na míči, hráli jsme bez fatálních chyb a bez zbrklostí a přišly i šance: Oňasův přímák vytlačil golman na břevno, Dimovu dorážku neuznali sudí pro mrtvý ofsajd, Peťův průnik zastavil brankář šťastně pozadím… Nicméně do kabin jsme šli s jednobrankovým náskokem.

Po přestávce jsme nepolevili v bojovnosti a s postupem času to vypadalo, že máme více sil. Zejména, když se nám podařilo přidat další branky, které nám dodávaly optimismus a energii, zatímco na soupeře to působilo opačným efektem. Utkání jsme ovládli a přes trošku divoký závěr hosty nepustili do žádných vážných situací.

Vítězství (překvapivě vysoké) nemění nic na dominanci Znojma v soutěži, přesto těší.

Slovo trenéra: „Opět velmi kvalitní utkání, vysoké tempo, bojovnost z obou stran. My se poučili ze střetu předchozího. Tentokrát jsme neměli žádné výpadky, ale poctivě jsme celý čas odpracovali, defenziva skvěle dirigovaná Benem, pracovala bez výraznějších chyb, dopředu jsme se hnali stylem tsunami, šťávu našim útokům dávali vynikajícími individuálními výkony zejména Kovy s Oňasem, ale bylo by nefér vyzdvihovat jednotlivce – tentokrát jsme působili jako jednotný a silný tým a každý z kluků odevzdal své maximum.“

Nejlepší náš hráč utkání: Sparta team

 

Statistika:

Výsledek:      5:0                  (poločas: 1:0)

Sestava: Mozga – Prokeš Vit, Večeřa, Bartoš – Vantuch (55. Havelka), Novák (55. Kern), Džupeňuk (36. Sáček), Kovařík – Mládek, Drahoš (55. Rožínský)

Naše branky:

7´Kovařík (as. Drahoš)

40´Drahoš (as. Vantuch)

49´Kovařík (as. Drahoš)

54´Drahoš

66´Kern (as. Kovařík)

 

ŽK:                             0:0

ČK:                            0:0

Rohy:                         2:2

Střely celkem:           14:9 (na bránu 8:5, mimo 6:4)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.