Report ze soboty 25.3.2017

Sparta Brno – MND Hodonín 4:3 (1:1)

Krásné jarní počasí a na naše poměry kvalitní hrací plocha, to byly kulisy prvního utkání jarní sezóny. Soupeřem nám byl nepříjemný Hodonín, navíc jsme se museli obejít bez dvou útočníků z podzimu, Čamec i Oňas jsou momentálně mimo hru kvůli zranění. Místo nich nastoupili premiérově nováčci Petr a Radim.

Začali jsme aktivně, vynutili si převahu a už v 7. po pěkném průniku Kovyho z levé strany otevřel skóre střelou „z první“ debutant v sestavě Peťa. Trošku jsme ale usnuli na vavřínech, následovala série chyb v obranné činnosti, která vyvrcholila penaltou, ze které soupeř vyrovnal. Znovu jsme se pustili do útočení a po chvíli měl možnost Novec jít sám na branku, ovšem hodonínský bek ho držel jak v opratích, za což následovala v duchu pravidel červená karta. Proti oslabenému soupeři jsme měli trvalou převahu, hrálo se na jednu branku, ale vrátila se stará nemoc – neproměňování vyložených šancí.

V poločase trenéři oživili útočnou fázi střídáním a šli jsme utkání rozhodnout. Vlétli jsme na plac a během 8 minut 2x skórovali – nejprve po rohu, zahraném (konečně!) nakrátko trefil těžký volej Novec, poté Milda posadil centr z přímáku rovnou na klobouček Štěpánovi. Zdálo se, že utkání proti zalezlému Hodonínu, spoléhajícímu na občasné nákopy na jediného útočníka, v poklidu dohrajeme a řešit se bude jen výše skóre. Tomuto pocitu propadli hráči zejména při defenzivě. Jenže po několika dalších zazděných tutovkách a Včelkově tyči najednou přišel protiútok a hráč soupeře za našeho blahosklonného přihlížení prošel přes celé hřiště a snížil. A aby toho nebylo málo, vzápětí vyrobil fatální hrubku Véča a bylo srovnáno. Unaveným hostům narostla křídla, nás začala nahlodávat nervozita. Tenhle tým má však nezlomného ducha, což opět prokázal. 5 minut před koncem zužitkoval další Kovyho nabídku Simon a zblízka rozhodl o našem vítězství, které jsme v závěru ještě mohli (a měli) zvýraznit.

Výhra je zasloužená, ale liknavostí jsme z jasného zápasu udělali neskutečné drama.

Slovo trenéra: „Fotbal umí být všelijaký, dnes nám ukázal několik tváří. Měli jsme po celou dobu navrch ve všech ukazatelích – kondičně, technicky i kombinačně, přesto jsme málem o výhru přišli. Směrem dopředu jsem byl s hrou (ne s koncovkou) spokojen, hodně jsme využívali křídelní prostory, zejména levá strana (Kovy s Petrem za vydatné Bartovy podpory) předvedla řadu pěkných akcí, střední záložníci dobře distribuovali míče. Jenže od začátku působila celá obrana i s brankářem nejistým dojmem. Mám pocit, že když viděli, jak se soupeř zakopal a nechal vpředu jediného útočníka, nabyli dojmu, že není třeba se soustředit na nic jiného, než na podporu ofenzivy. Anebo díky našemu vytrvalému tlaku ztratili stopeři koncentraci a útočná aktivita hostů je překvapila. Není divu, Hodonín vyslal 3 střely mezi tyče, měl ovšem 100% efektivitu.“

Nejlepší náš hráč utkání: Tomáš Kovařík, Petr Mládek (opět zaslouží oba)

Statistika:

 Výsledek:      4:3                  (poločas: 1:1)

Sestava: Mozga – Prokeš (53. Včelík), Vit, Večeřa, Bartoš – Vantuch, Novák (53. Džupeňuk), Sáček, Kovařík – Mládek, Kern (36. Havelka)

Naše branky:

  1. Mládek (as. Kovařík)
  2. Novák (as. Kovařík)
  3. Sáček (as. Prokeš)
  4. Vantuch (as. Kovařík)

ŽK:                             1:1

ČK:                            0:1

Rohy:                         12:1

Střely celkem:           22:3 (na bránu 15:3, mimo 7:0)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.