Report z turnaje v Bohunicích

Předvánoční turnaj

Bohunice, 17.12.2016

 Poslední letošní turnaj v prostorné hale Tatranu Bohunice byl opět určen pro r. 2002, což na naše kluky klade určité nároky, ale neměli bychom se toho bát. Zúčastnilo se 10 týmů.

Utkání základní skupiny:

Sparta Brno – ČAFC 2011 Židenice 0:2

Na startu nás čekal jeden z favoritů. ČAFC. Měli jsme sice 70% času míč pod kontrolou, slušně jsme kombinovali, ale respekt z urostlých soupeřů nám bránil poprat se v osobních soubojích a dostat se do důrazné koncovky. A protože jsme vyrobili i nějaké chyby, které nezůstaly bez trestu, zahájili jsme turnaj porážkou.

Sparta Brno – FC Medlánky 0:1

Tentokrát jsme drželi míč snad 90% času, ale opakoval se scénář prvního utkání – přílišný respekt, jalová koncovka a po jednom nešťastně odraženém míči brejk a rozhodující branka.

 Sparta Brno – FK Ráječko 7:0

Hráči Ráječka byli fyzicky souměřitelní s námi a to se okamžitě projevilo na našem výkonu. Sebevědomí, vířivý pohyb a vtipné kombinace, góly do prázdné branky, užívali jsme si to a soupeř neměl šanci.

Sparta Brno – FC Újezd 3:0

Kousek euforie se přenesl i do dalšího utkání, nějak jsme si nevšímali fyziognomie protivníka a hráli svoji hru. Skóre už nebylo tak výrazné – jednak jsme začali hrát příliš individualisticky, jednak jsme zahazovali loženky.

Po 2 porážkách a 2 výhrách jsme v základní skupině obsadili 3. místo, což v systému turnaje znamenalo utkat se se 3. týmem druhé skupiny o celkově páté místo.

Utkání o 5. místo:

Sparta Brno – Tatran Kohoutovice 0:2

Závěrečné utkání přineslo nejhorší výkon na turnaji – snad zklamání z umístění, snad únava zavinily vlažný a mátožný výkon, nejen bez důrazu, ale také bez pohybu a tím pádem bez fotbalu. Zasloužená porážka.

Slovo trenéra: „Vzhledem ke snaze prostřídat na turnajích všechny hráče jsem tentokrát vzal i kluky, kteří neměli dostatečně natrénováno na 90 minut aktivní hry. A bylo to poznat. Kluci sice s výjimkou posledního utkání bojovali poctivě, ale místy bylo vidět, že únava dělá své. Nicméně dobrá prověrka, jsem rád, že jsem během listopadu a prosince viděl v hale všechny kluky. Do Přerova pojede 10 – 12 zdravých hráčů do pole, přednost budou mít kluci, kteří mě svými výkony jak na turnajích, tak v tréninku přesvědčili, že náročnou akci zvládnou.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.