Report z MU v sobotu 24.9.2016

1. SC Znojmo – Sparta Brno 4:0 (2:0)

Zápas pravdy, který měl ukázat, zda se můžeme považovat za spolufavority soutěže či pouze za průměrný tým nás čekal ve Znojmě.
A od začátku jsme se nestačili divit. Domácí nás předčili ve všech herních atributech – v rychlosti, důrazu, individuální technice i kombinaci. Zašlápli nás na naší polovině, vytvářeli si šance, závary i standardky a z tlaku získali dvoubrankový náskok. My jsme hráli ustrašeně, zbavovali se míče, obrana hořela jak papír, rozehrávka byla plná chyb, po zisku míče jsme se nenabízeli a přes půlící čáru jsme se dostávali jen sporadicky, jediná střela mezi tyče byla slaboučká „šmrdla“ z přímáku.
O poločase bylo na vystřídání 11 hráčů, mohli jsme však vystřídat pouze 3, což jsme učinili a hru opticky vyrovnali, nicméně vpředu jsme nebyli nebezpeční, jediný Oňas se pokoušel prát s přesilou a dostat se do koncovky, ale bez podpory ostatních to nemělo naději. Kalich hořkosti jsme do dna dopili v závěru, kdy naše fatální chyby při zakládání akcí znojemští potrestali dalšími dvěma góly a výsledek připomíná debakl.
Ovšem za výkon jsme si nic jiného nezasloužili.

Slovo trenéra: „Po sérii vyhraných zápasů se do týmu vloudilo jakési lenivé uspokojení, patrné už minulou neděli v Havl. Brodě i v týdnu na tréninku. Tentokrát jsme ovšem narazili na soupeře jiného kalibru – namísto zvýšeného úsilí a nasazení jsme předvedli zbabělost a neochotu sáhnout si do rezerv. Nevyhráli jsme jediný osobní souboj, vyklidili jsme střed pole, takže domácí si dělali, co chtěli a v porovnání s nimi jsme vypadali jak spolek nazdárků, náhodně posbíraný cestou na utkání. Budeme hledat, jak ovlivnit morální stránku hráčů, například změnami v sestavě…“

Nejlepší náš hráč utkání: Nikdo nepodal nadprůměrný výkon

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.