Sobota 24.4.2016

Zbrojovka Brno – Sparta Brno 5:12 (A: 2:0, 1:3, B: 3:1, 5:0)derby

Série těžkých zápasů pokračovala tradičním derby se Zbrojovkou. Marodku rozšířil Štěpán Sáček, přesto jsme se necítili předem poraženi.

Na nerovném terénu jsme však od začátku tahali za kratší konec. Utkání neoplývalo pohlednými kombinacemi, byl to spíš boj, ve kterém se oba týmy dostávaly do koncovky jen zřídka. A domácí byli v soubojích důraznější, nedělali tolik chyb jako my, proto v poločase po zásluze vedli.

Druhá půle ukázala obě naše tváře. Zatímco „A“ polovina srdnatě bojovala a rvala se o každý míč, za což byla odměněna i příznivým výsledkem, „B“ polovina ustrašeností prohrávala veškeré osobní souboje, nechala zbrojováky hrát a s postupem času to kluci zabalili.

Zbrojovka vyhrála zaslouženě, k lepšímu výsledku nám chybělo především víc odvahy a sebevědomí, v některých případech i fotbalového umu.

Slovo trenéra: „Opět přínosné utkání, které ukázalo, jak na tom kteří jednotlivci jsou. V první půli jsme se prakticky nedostávali k zakončení, řadu slibných akcí ukončily technické chyby, špatné zpracování či vedení míče – to bych přičetl hlavně nerovnému terénu a faktu, že přírodní trávu známe pouze z vyprávění předků. Postupem času jsme podmínkám přivykli a po přestávce předvedla polovina „A“ velmi dobrý výkon, domácí nepouštěla do šancí a sama naopak vydřela naději na obrat. Ale polovina „B“, snad s výjimkou Dyma, totálně selhala. Ustrašenost, nedůraz, lhostejnost – tím naháněla vodu na mlýn domácím a taky po zásluze sklidila búra. Když jsem chvílemi tuto polovinu sledoval, viděl jsem, jak nás soupeř snadno přetlačuje v osobních soubojích bez ohledu na váhovou kategorii, jak nejsme ochotni podstoupit trošku tvrdší střet, co kdyby bebínko… no, nebyl to radostný pohled.“

Nejlepší naši hráči utkání: A: Maxim Stropsa B: Dmytro Džupeňuk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.