Středa 20.4.2016

Sparta Brno – 1. FC Slovácko 5:12 (A: 0:2, 2:2, B: 1:3, 2:5)

V dohrávce 18. kola k nám zavítal vedoucí tým tabulky, 1. FC Slovácko.
Věděli jsme, že to bude náročné utkání a pokud chceme pomýšlet na úspěch, musíme nejen bojovat na hranici svých možností, ale rovněž přesně dodržovat taktické pokyny. Což se nám ne vždy dařilo – a soupeř každou nedbalost či sebemenší zaváhání trestal. Navíc jsme opět neměli dostatečnou efektivitu v koncovce, takže přes relativně vyrovnanou hru v poli jsme odcházeli do šaten s mankem.
Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním ještě vývoj zvrátit, a zejména polovina A se už dokázala vyvarovat nedůslednosti při bránění. S postupujícím časem jsme měli více sil (hosté neměli moc kluků na střídání), jenže produktivita se nezlepšila a tentokrát nás nepodrželi ani brankáři. Takže celkový rozdíl narostl do zbytečné výše.
To ovšem nic nemění na tom, že Slovácko vyhrálo zaslouženě.

Slovo trenéra: „Bylo to velmi výživné a kvalitní utkání. Takovéto duely zřetelně ukazují, kdo z kluků může někdy v budoucnu pomýšlet na velký fotbal, a kdo ne. Z tohoto pohledu jsem ale byl příjemně překvapen výkony některých hráčů – konkrétní budu při hodnocení na tréninku – kteří ukázali, že se s nimi dá počítat. Celkově jsem s výkonem spokojen, pokud se nám ho podaří zopakovat v sobotu, nejsme bez šance.“

Nejlepší naši hráči utkání: A: Maxim Stropsa B: Ondra Havelka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.