Report MFK Vyškov – Sparta Brno

Středa, 10.9.2017
MFK Vyškov – Sparta Brno 2:2 (2:1)

Do Vyškova jsme odjížděli s odhodláním odčinit předchozí domácí nezdar.
Jenže utkání začalo tak, jak to minulé skončilo – hráli jsme pomalu, staticky a dělali chyby. A soupeř trestal, po necelé čtvrthodince vedl 2:0. Teprve až nám teklo do bot, přidali jsme trošku bojovnosti a nasazení, získali herní převahu a začali usilovat o obrat. Jenže řemen nejde nahodit tak snadno – tlačili jsme sice, ale finální fáze byla nepřesná a nedůrazná. Nakonec jsme dotlačili do sítě kontaktní branku a ještě do poločasu jsme mohli přinejmenším vyrovnat, ale spalovali jsme vyložené šance.
Po pauze jsme pokračovali v tlaku, měli další tutovky a nakonec se nám podařilo i vyrovnat. Zbývala spousta času, jenže nás stále zrazovala koncovka. Ani zblízka jsme netrefovali zařízení. Domácí se občas pokoušeli o nějaké brejky, hlavně ale drželi plichtu, my neměli síly na nějaký drtivý závěrečný nápor, takže se zrodila další plichta.

Slovo trenéra: „Dvakrát po sobě 2:2 s Vyškovem, to už nelze nazývat náhodou. Kluci nemají optimální formu, převaha, kterou jsme si po zpackaném začátku vytvořili, nebyla zásluhou herních dovedností, ale pouze výsledkem vůle a dřiny. Vytvořené šance jsme řešili nervózně, silou místo chytrostí. Nezbývá, než kritické období překonat tréninkovou pílí.“

Nejlepší náš hráč utkání: David Večeřa

Statistika:

Výsledek: 2:2 (poločas: 2:1)

Sestava: Mozga – Prokeš, Tuček, Broskva, Večeřa – Mládek, Vantuch, Sáček (36. Novák), Kovařík – Chrápavý (36. Richter), Drahoš (50. Havelka)

Naše branky:

9. Kovařík (as. Vantuch)

18. Drahoš (as. Kovařík)

ŽK: 0:1

ČK: 0:0

Rohy: 1:4

Střely celkem: 8:18 (na bránu 7:5, mimo 1:13)

1 komentář u „Report MFK Vyškov – Sparta Brno

  1. Ahoj všem,

    tímto nechci kritizovat nebo hodnotit něčí práci,jen bych rád věděl,proč místo některých kluků kteří nemají optimální formu,nedostanou šanci jiní. Dle mého názoru tento přístup nepomáhá ani těm co mají místo v základu jisté a to i přes nepřesvědčivé výkony a ani těm neustále střídajícím. Motivaci tím strácí všichni.

    Mějte se fajn.

    Petr Havelka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.