Report z MU 20.8.2016

FK Líšeň – Sparta Brno 4:3 (3:0)

 Druhé kolo soutěže nás zavedlo do Podolí, kde nás čekal tým Líšně. Opět jsme byli značně nekompletní, což ovšem nemůže být omluvou pro předvedený výkon.

Od začátku jsme hráli podobně, jako před týdnem – vlažný, bezkrevný a pomalý herní projev bez agresivity a s minimem sprintových náběhů. Sice jsme drželi míč a opticky to vypadalo na naši převahu, ale soupeř postupem času díky naší bezmocnosti ve finální fázi setřepal ostych a začal vystrkovat růžky. A když potrestal naše chyby v defenzivě, ztratil respekt úplně a předčil nás v agresivitě, osobních soubojích i startu na míč, což mu v pohodě stačilo k luxusnímu poločasovému náskoku.

Po prostřídání a domluvě se ve druhé půli přeci jen dostavila na naše kopačky trocha snahy, výsledkem byla však pouze dramatizace utkání, nikoliv obrat. Copak o to, šance byly, ale produktivita nás trápí dlouhodobě. Domácím se nakonec podařilo s pomocí zdržovací taktiky vítězství uhájit.

Pravda je, že facku jsme si zasloužili a pokud rychle „neslezeme z hrušky“, bude jich víc.

Slovo trenéra: „Nastoupili zdraví kluci, kteří chodí na tréninky – a měli předvést, jakou sílu má tým bez několika nemocných či zraněných, ale hlavně netrénujících opor. Bohužel část hráčů ukázala pouze to, že tato soutěž je pro ně zatím příliš. Tři až čtyři bojovníci, kteří se snažili s utkáním něco udělat, to je málo proti jakémukoliv soupeři. Ale od trenéra „B“ týmu mám dobré zprávy, že všechny 03 podaly proti Svratce výtečný výkon. Individuální výkony hráčů ve víkendových utkáních budou mj. rovněž zohledněny v nominaci na Znojmo.“

Nejlepší náš hráč utkání: Adam Bartoš

1 komentář u „Report z MU 20.8.2016

  1. Asi jsem byl na jiném utkání. Začnu od konce. Nevím jak by to vypadalo bez Mary N. a Tomáše K. (Adam B. velmi slušný výkon). A k trenérům. Obrana neví jak se brání, taktika bránění, není možné aby Adam a David hráli střední obranu 1 na 1 (několikátý zápas) a Milan neměl hráče (posunování obrany). Záloha hraje 20 minut, Štěpán S. se po 20 minutách vytratí (už druhý zápas), je potřeba ho měnit na postech, kde si odpočne (např. s Davidem nebo Ondrou). Útok bez silného hráče (vzrůstem a šikovností) je bezzubí. Nakonec chci říci, kluci se budou zlepšovat, ale velké hřiště potřebuje taktiku a pokyny (koučování) během utkání. P.S. Všem se omlouvám za moje chování, budu se to snažit napravit. Milan Prokeš st.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.