Archiv pro měsíc: Únor 2017

Report z Olomouce

Turnaj Olomouc

25.2.2017

 Začíná se nám to trochu jařit, takže nastal čas zahrát si zase venku na velkém hřišti jedenáctkový fotbal. K tomu nám ideálně posloužil turnaj v Olomouci. Bohužel z různých, hlavně zdravotních důvodů chybělo 7 hráčů z kádru.

Sparta Brno – FK Uničov 2:0

Úvodní utkání bylo celkem vyrovnané, oba celky hrály s chutí a bojovně. O našem vítězství rozhodly dvě výtečné přihrávky do gólových šancí.

Sparta Brno – Sigma Olomouc U13 2:2

O rok mladší olomoučtí kluci nás předčili ve všech směrech, hlavně ale v pohybu a důrazu. Že jsme nedostali búra, za to můžeme poděkovat Benovi a hlavně Štěpánovi, kteří vzadu uhasili spoustu požárů. Jinak naše defenziva totálně selhala, statické přihlížení kombinacím soupeře, neochota běžet zpátky či podstoupit osobní souboj… zklamání.

 Sparta Brno – HFK Olomouc 3:0

I závěrečné utkání jsme začali vlažně, podobně jako soupeř. Snad to bylo tím, že oba celky už měly v nohách 90 minut hry. Postupem času ale HFK odpadl úplně, takže jsme měli kontrolu nad hrou a v nevysokém tempu hrané utkání rozhodli pro sebe.

Na turnaji jsme nakonec díky menšímu počtu nastřílených branek obsadili 2. místo za pořádající Sigmou.

Slovo trenéra: „Dobrá herní příprava, kluci odehráli 135 minut, tzn. téměř 2 plná utkání. Takže fyzicky si někteří buď sáhli do rezerv, nebo spíš určité pasáže vypouštěli (zejména když jsme hráli se Sigmou druhé utkání v kuse). O to je větší škoda, že se nezúčastnil kompletní kádr.“

Víkendový turnaj

Sobota 25.2.2017  Turnaj Olomouc

UMT ZŠ Heyrovského 33, Olomouc

Sraz: 8:45 hodin na hřišti Heyrovského 33 v Olomouci

Nominace: všichni bojeschopní hráči (golmani oba dresy sebou, každý odchytá 2 utkání a 2 bude připraven do pole)

Startovné: 500,- Kč uhradíme z fondu

Report z turnaje v Rousínově

Halový turnaj

Rousínov, 18.2.2017

 Poslední halový turnaj sezóny jsme odehráli v Rousínově. Krásná hala, 7 účastníků, 6 utkání po 19 minutách – dobrá prověrka.

Sparta Brno – RAFK Rajhrad 7:0

Rozcvička se starým známým soupeřem byla jednoznačná, přestože naše hra na počátku vykazovala určité známky nervozity.

Sparta Brno – Tatran Kohoutovice 8:0

Po týdnu znovu Kohouti, snažili se hrát otevřenou partii, ale naše kombinace slavily úspěch.

 Sparta Brno – Sigma Olomouc U13 4:0

Výborné utkání, hrané ve vysokém tempu, bylo první pořádnou prověrkou dne. Malí Sigmáčci nás řádně provětrali, ale rok věkového rozdílu se (naštěstí) projevil.

 Sparta Brno – 1. SC Znojmo „A“ 3:0

Také další utkání bylo vyrovnané, rychlé a tvrdé, první branka nám dodala sebevědomí a v závěru při riskantní hře soupeře jsme dalšími góly potvrdili zasloužené vítězství.

Sparta Brno – Agropo Zvončín 11:1

Slovenským hostům jsme příliš vlídnou tvář neukázali, nepolevili jsme v tempu a pěknými akcemi utkání rozhodli. Ovšem v koncovce jsme vymýšleli komplikované kraviny, jinak muselo být vítězství vyšší.

Sparta Brno – 1. SC Znojmo „B“ 8:0

V posledním utkání nás čekal slabší výběr Znojma. Udrželi jsme tempo a styl hry navzdory únavě, a to nám přineslo úspěch.

Turnaj jsme velmi dobře zvládli a zaslouženě si odnesli medaile a pohár za 1. místo.

Slovo trenéra: „Všichni kluci, kteří byli nominováni, turnaj velmi poctivě odpracovali a to se projevilo na výkonech i výsledcích. Těžké zápasy se Sigmou a Znojmem „A“ zvládli, slabší soupeře nepodcenili. Jediná inkasovaná branka v 6 utkáních (přes celou halu do prázdné, když se Štěpán zapomněl v útoku) svědčí o zodpovědném počínání směrem dozadu, 41 nastřílených gólů není úplně špatná bilance, ale i dnes jsme dokázali zavraždit řadu tutovek.“

Report z Hustopeč

Halový turnaj

Hustopeče, 12.2.2017

 Tentokrát jsme zavítali do Hustopečí, odkud pochází početná skupina našich hráčů, takže ti se tam mohli cítit jako doma. Turnaj byl pro starší žáky, tedy r. 2002 a mladší, 6 týmů se utkalo každý s každým.

Sparta Brno – Tatran St. Lískovec 5:1

Vstup do turnaje jsme zvládli v pohodě, po pěkných kombinacích jsme dávali branky a záhy nenechali nikoho na pochybách o tom, kdo bude brát body.

Sparta Brno – FC Hustopeče st. 4:2

Do druhého utkání jsme nastoupili jako mistři světa, kteří mají dovolenou a jdou si na pláži začutat s místními kluky. Zato domácí posnídali syrové maso, vletěli na nás ze všech sil a kousali. Naštěstí se našlo několik kluků, kteří se probrali z letargie a nedovolili překvapení.

 Sparta Brno – Tatran Kohoutovice 5:1

Poučeni jsme do utkání s Kohouty vstoupili zodpovědněji, což se projevilo na hře i výsledku.

Sparta Brno – FC Hustopeče ml. 8:0

Proti mladším žákům pořádajícího klubu jsme hráli preventivně na 3 doteky, což mělo za následek slušný pohyb hráčů i míče, který jsme soupeři prakticky nepůjčili.

Sparta Brno – FK Blučina 3:2

Do posledního utkání jsme bohužel opět vstoupili laxně a liknavě, čehož Blučina 2x využila k získání náskoku. Ten pak zuby nehty bránila všemi prostředky a byla blízko senzaci. Ještě 2 minuty před koncem jsme prohrávali, naštěstí těch pár bojovníků v týmu vyvinulo drtivý tlak, který vedl k otočení výsledku.

Turnajem jsme prošli výsledkově bez ztráty kytičky a podle očekávání získali prvenství. nicméně výkony měly kolísavou úroveň, lepší soupeři by nás v některých případech rozcupovali.

Slovo trenéra: „Turnaj měl posloužit jako nácvik útočných kombinací a jako relax pro hráče v jednotvárné zimní přípravě. Zřetelně ukázal diferenci výkonosti našich hráčů – někteří jsou skutečně na ligové úrovni, na hřišti byli viditelní až dominantní, zatímco jiní měli problémy i s týmy od KP níž.“