Archiv pro měsíc: Leden 2017

Nominace + Info

sobotu 28.1.2017 sehrajeme přípravný miniturnájek (soupeři Slovácko a lídr KP Kyjov) v krásné hale v Hluku (okres UH, 83 km).Sraz: 8:30 u haly.Nominace: všichni bojeschopní hráči (stavíme 2 týmy).Doprava auty, je třeba, aby se rodiče mezi sebou domluvili. Trenér může případně vzít 3 – 4 kluky, záleží na domluvě, kdo dřív přijde…

  • A trenéra by ještě zajímalo, proč se dnes bez jakékoliv omluvy nezúčastnili tréninku někteří hráči – konkrétně Dymo Džupeňuk či Štěpán Mozga.
  • Příští víkend jsou v plánu 2 utkání na velkém hřišti. Dost se to zkomplikovalo tím přesunutým lyžákem Bednářky, takže představa je taková, že Bednářka by hrála prioritně v sobotu, ostatní prioritně v neděli s tím, že kdo nemá problém, může hrát obě utkání (popř. to doplníme r. 2004). Ale pokud někdo máte fakt problém se zúčastnit obou akcí, dejte vědět co nejrychleji, ať víme, kolik hráčů si máme půjčit.
  • Přikládám aktualizovanou termínovku.

Trenér   🙂

Ještě jedna věc, je začátek roku a blíží se termín odevzdání příspěvků FAČR. Částka na každého hráče je 100,- Kč. Od soboty 28.1.2017 budu vybírat.

Děkuji moc  za spolupráci Monika 🙂

Nejbližší program

Sobota 21.1.2017

12:00 hod přípravné utkání Sparta U14 – Sparta U15 (UMT na staré Spartě), sraz v 11:00 hod na staré Spartě

Nominace: všichni zdraví hráči

Pondělí 23.1.2017

Trénink proběhne formou přípravného utkání proti juniorkám Zbrojovky

Hraje se od 17:00 hod na UMT v TCM Zbrojovky v Brněnských Ivanovicích, sraz 16:00 hod

Nominace: všichni zdraví hráči

ČTVRTEČNÍ TRÉNINK – POZOR ZMĚNA!!!

Čtvrteční trénink 19.1.2017 bude na TCM Brněnské Ivanovice, Sladovnická 17, v nafukovací hale, umělá tráva, kde sehrajeme během tréninku přípravné  utkání s ČAFC Židenice.
Sraz všichni v 18.00 hod. Trénink bude od 18.30 – 20.00 hod.
Úterní trénink 24.1.2017 v Hale v Pršticích je z technických důvodu zrušen,  ale proběhne klasicky na Spartě od 16:30 do 18:00, pokud nám to povětrnostní podmínky  dovolí 🙂

Report z Přerova

LEGEA CUP

Přerov, 14.-15.1.2017

 Nový kalendářní rok jsme otevřeli účastí na turnaji Legea Cup v Přerově. Kvalitní obsazení, mezinárodní účast, atraktivní soupeři – co víc si přát.

Utkání základní skupiny:

Sparta Brno – Vysočina Jihlava 2:7

Hned první utkání nás posadilo na zadek – jihlavští na nás vletěli jako uragán a než jsme si stačili uvědomit, v jakém tempu se zde bude hrát a s jakým nasazením chodit do soubojů, prohrávali jsme 0:4. Pak se hra trošku vyrovnala, ale na nějaký obrat nebylo ani pomyšlení.

Sparta Brno – Hanácká Slavia Kroměříž 2:0

Druhý zápas byl o něčem jiném. Tempo opět vysoké, nasazení z obou stran stejné, poctivé bránění i dostatek pohybu rovněž na obou stranách, takže se hrálo vyrovnané utkání. O našem vítězství rozhodly dvě akce, při nichž jsme soupeře zaskočili chytrostí.

 Sparta Brno – Dukla B. Bystrica 3:1

Navzdory čerstvě nabyté zkušenosti jsme začali vlažně a rychle jsme inkasovali – 0:1. Pak jsme ale nasadili zpátky vysoké tempo, zvýšili agresivitu a slovenského soupeře zcela přehráli. Zasloužené vítězství.

Sparta Brno – MFK Frýdek-Místek 1:5

Plni chuti a odhodláni jsme vlétli i na jednoho z favoritů soutěže, Frýdek-Místek. Šli jsme do vedení a byli aktivnější, jenže soupeři vyšly 2 rychlé brejky a otočil skóre. Pak potrestal naši chybu, spadl nám řemen a postupně jsme odpadli.

Sparta Brno – FK Ústí nad Labem 1:3

V posledním sobotním utkání jsme si chtěli zajistit postup, ale hráči Ústí (a rozhodčí) byli proti. Byl to vyrovnaný boj, oba týmy dřely, nám ovšem za stavu 1:1 neuznal sudí regulérní gól, což nás poněkud rozhodilo a soupeř toho i s dávkou štěstí využil.

Sparta Brno – Tatran Liptovský Mikuláš 5:1

Jestliže jsme chtěli pomýšlet na play-off, museli jsme v posledním utkání (prvním nedělním) bezpodmínečně zvítězit. A předvedli jsme soupeřům podobný uragán, jako den předtím Jihlava nám. Jednoznačné a zasloužené vítězství nás posunulo do vytoužených vyřazovacích bojů.

S průměrnými výsledky (3x výhra, 3x prohra) jsme obsadili v sedmičlenné základní skupině průměrné 4. místo – a ve čtvrtfinále nás čekal vítěz druhé skupiny hlavní favorit turnaje, Sigma Olomouc.

Čtvrtfinále:

Sparta Brno – Sigma Olomouc 1:6

Dali jsme do utkání veškerou snahu a nasazení, chvilku to vypadalo, že bychom mohli držet krok – ale Sigma je kvalitativně mnohem výš. Záhy našla naše slabiny a nekompromisně je trestala, s narůstajícím skóre jsme postupně rezignovali. Porážka znamenala skupinu o 5. – 8. místo.

Skupina 5.-8.:

Sparta Brno – FC Hlučín 2:3 na penalty

Tentokrát jsme narazili na velmi nečistě hrajícího soupeře – oč méně jim šel fotbal, o to lépe ovládali zápasnické praktiky. Co souboj, to faul. Těžko jsme se s tím vyrovnávali, navíc to sudí prakticky ignoroval. Navzdory herní převaze skončilo utkání nerozhodně a v penaltové loterii jsme nebyli šťastnějším týmem.

Utkání o 7. místo:

Sparta Brno – 1. SC Znojmo 2:3

Na závěr nás čekal starý známý rival ze Znojma. Byl to jako vždy boj, rozhodlo naše neproměňování šancí, soupeř byl produktivnější a díky tomu uspěl.

Konečné 8. místo není žádná díra do světa, ale ani ostuda. Na víc jsme tentokrát neměli.

Slovo trenéra: „Velmi výživný turnaj. Chlapci museli ve dvou dnech odjezdit naplno 9 utkání. Kvalitní soupeři (vždyť např. finalisté Sigma a Frýdek jsou na špici TOPky U14), rozdílné herní styly – snad se nabyté zkušenosti promítnou do dalšího růstu našich hráčů. Nicméně kategorie U14 (a U15) už je vývojová fáze, kde začíná být pomalu vidět, kdo z kluků v letech předchozích poctivě makal a kdo se vezl, případně hřešil na talent nebo fyzické dispozice. Na tak náročná utkání, jako bylo třeba to se Sigmou, mají momentálně jen někteří hráči, další mají ještě šanci to tréninkem a přístupem dorovnat, některým už se nůžky rozevřely příliš. A s postupujícím věkem to bude vidět stále zřetelněji.“