Archiv pro měsíc: Listopad 2016

Report: Pohořelice 19.11.2016

Turnaj SVRATKA CUP

První halový turnaj sezóny jsme odehráli v krásné pohořelické hale. Našimi soupeři byly vesměs týmy U15, ale z krajského přeboru, ne z SpSM soutěží.

Sparta Brno – SK Slatina bílá 4:1

Prvním protivníkem byli hráči lepšího výběru Slatiny, budící respekt především vzrůstem. Nezalekli jsme se však a dobrým pohybem, technikou a kombinací jsme ve druhé polovině rozhodli utkání v náš prospěch.

Sparta Brno – SK Slatina modrá 3:1

S druhým výběrem Slatiny jsme po 4 minutách vedli 3:0, pak jsme ale přestali hrát, jako by už bylo vše hotovo. Důsledkem byla ztráta kontroly nad utkáním a jen díky několika výborným Jirkovým zákrokům jsme udrželi výhru.

 Sparta Brno – RAFK Rajhrad 8:2

Bezstarostné utkání plné branek. Směrem dopředu zdařilé a vtipné akce, dozadu se nikomu moc nechtělo.

 Sparta Brno – FC Svratka žlutá 3:2

Další utkání proti elitnímu výběru pořádajícího klubu však vyžadovalo o pár levelů vyšší nasazení a koncentraci, což jsme si bohužel uvědomili až v okamžiku, kdy jsme prohrávali 0:2. Pak jsme ale přepnuli do ligových obrátek a drtivým finišem utkání urvali.

Sparta Brno – FC Svratka zelená 3:2

Proti druhému výběru Svratky to bylo jak přes kopírák. Nedokázali jsme se před utkáním patřičně nabudit a záhy jsme opět tekli 0:2. Naštěstí jsme se dokázali znovu zvednout a stejně jako v předchozím případě zlepšeným výkonem vývoj utkání zvrátit v náš prospěch.

Sparta Brno – FC Ivančice 1:2

Závěrečné utkání bylo poznamenáno jednak únavou, jednak vědomím, že jsme už turnaj vyhráli, bez ohledu na výsledek. Takže jsme zachovali smutnou „tradici“ a do stavu 0:2 hráli staticky a špatně. Jenže pak už zbývaly do konce jen cca 4 minuty, víc než snížit jsme nestihli.

Navzdory porážce v posledním utkání jsme si v turnaji připsali nečekané prvenství před „žlutou“ Svratkou a „bílou“ Slatinou.

Slovo trenéra: „Dobrá herní konfrontace s fyzicky vyspělejšími týmy. Herně jsme na tom byli celkem dobře, zejména směrem dopředu tam byly nápady a kreativita, v bránění jsme ovšem předváděli řadu chyb – fotbalovější soupeři by to trestali. Bylo znát, že někteří z kluků už s námi něco v hale odehráli, zatímco jiní ještě nemají zažité potřebné návyky. Stejně tak závěr turnaje, fyzicky náročný, krásně ukázal, kdo z hráčů má vůli a jde přes únavu i to, kdo utkání raději vypustí.“

Neděle 27.11.2016-nominace

Svratka Cup

Sportovní hala Pohořelice (Dlouhá 37, vedle ZŠ, 150 m od náměstí směr Vranovice – odbočka z náměstí u kostela).

Sraz: v 7:30 hod u haly v Pohořelicích

Nominace: Adámek, Balajka, Džupeňuk, Kovařík, Prokeš, Rožínský, Sáček, Včelík, Večeřa (pro případ nečekaných komplikací prosím o pohotovost na telefonu: Novák, Pernica)

Příspěvek na startovné: 200,- Kč na hráče

Nezapomeňte chrániče, sálovky a pantofle!

ZMĚNA v plánovaných akcích!

POZOR ZMĚNA v plánovaných akcích! Triangl se Svratkou a Boskovicemi sehrajeme namísto té katastrofy na NORDICu na přeci jen lepší umělce – v Boskovicích. Bude ovšem třeba tam kluky zavézt.

Současně si dovoluji přiložit něco pro kluky – odkaz na góly, nominované FIFA na Puskasovu cenu. Ať se kouknou, jaký to je, když se to umí. 🙂 Třeba to bude motivačka?

http://www.fifa.com/the-best-fifa-football-awards/puskas-award/

Můj favorit je Simon Skrabb.

Trenér 🙂