Archiv pro měsíc: Září 2016

Report z MU 29.9.2016

MFK Vyškov – Sparta Brno 1:3 (1:2)

Před utkáním byl Vyškov v tabulce o bod před námi, těžko bychom si mohli myslet, že jsme favorité.
Na hřišti jsme však působili fotbalovějším dojmem. Drželi jsme se na míči, kombinovali a snažili se něco vymyslet. Domácí preferovali dlouhé nákopy, tudíž nám přenechali střed hřiště a měli jsme na hru dostatek prostoru. Bohužel opět jsme podcenili jeden dlouhý nákop, který přeletěl naši obranu, a urostlý útočník Vyškova otevřel skóre. Pokračovali jsme nezlomeni v nátlakové hře a odměnou nám byly 2 góly, znamenající obrat. Mimo branky jsme opět neproměnili některé šance, mj. trefili břevno. Nutno však říci, že i Jirka musel 1x vytáhnout skvělý zákrok.
Brzy po přestávce jsme přidali pojišťující branku a uklidněni dál hráli svoji hru. Přišly i stoprocentní šance, ale Dymo či Havi nedokázali skórovat, 1x zazvonil míč na tyč. Vzadu jsme již hráli zodpovědně a nepouštěli soupeře do brejků, takže do konce utkání už se nic podstatného nepřihodilo.
Výkon zaznamenal mírné zlepšení, výhra je zaslouženou odměnou.

Slovo trenéra: „Především musím říct, že kluci utkání poctivě odpracovali. Hra byla ještě místy dost komplikovaná, někteří hráči zbytečně tahali míč a brzdili akce, přesto jsme díky lepšímu pohybu a náběhům vyprodukovali několik pěkných fotbalových akcí, na které se dalo koukat. I když se některým jedincům hra příliš nedařila, všichni se snažili a makali, což v této soutěži povětšinou stačí k úspěšnému výsledku.“

Nejlepší náš hráč utkání: Ondřej Drahoš

Doobjednávka oblečení

Na zápase ve Znojmě se někteří rodiče domlouvali, že by budou svým klukům doobjednávat ještě jedny štulpny, stejné jako jsou u těchto nových dresů. Shodli jsme se na hromadné objednávce, takže kdo by chtěl napište mi prosím email a já to potom hromadně objednám. Štulpny budou stát 95,- + nějaká kačka za poštovné. 😉

Další věc jsou vycházková trička – ta v kterých jezdí kluci na zápasy. Také si budeme objednávat ještě náhradní a určitě i větší než mají teď, takže je možnost také objednat to zároveň. Cena trička i s potiskem bude cca 170,-

Prosím ozvěte se pokud možno co nejdřív, nejpozději v úterý budu odesílat objednávku 😉
Hezký zbytek neděle A.Kovaříková

Report z MU v sobotu 24.9.2016

1. SC Znojmo – Sparta Brno 4:0 (2:0)

Zápas pravdy, který měl ukázat, zda se můžeme považovat za spolufavority soutěže či pouze za průměrný tým nás čekal ve Znojmě.
A od začátku jsme se nestačili divit. Domácí nás předčili ve všech herních atributech – v rychlosti, důrazu, individuální technice i kombinaci. Zašlápli nás na naší polovině, vytvářeli si šance, závary i standardky a z tlaku získali dvoubrankový náskok. My jsme hráli ustrašeně, zbavovali se míče, obrana hořela jak papír, rozehrávka byla plná chyb, po zisku míče jsme se nenabízeli a přes půlící čáru jsme se dostávali jen sporadicky, jediná střela mezi tyče byla slaboučká „šmrdla“ z přímáku.
O poločase bylo na vystřídání 11 hráčů, mohli jsme však vystřídat pouze 3, což jsme učinili a hru opticky vyrovnali, nicméně vpředu jsme nebyli nebezpeční, jediný Oňas se pokoušel prát s přesilou a dostat se do koncovky, ale bez podpory ostatních to nemělo naději. Kalich hořkosti jsme do dna dopili v závěru, kdy naše fatální chyby při zakládání akcí znojemští potrestali dalšími dvěma góly a výsledek připomíná debakl.
Ovšem za výkon jsme si nic jiného nezasloužili.

Slovo trenéra: „Po sérii vyhraných zápasů se do týmu vloudilo jakési lenivé uspokojení, patrné už minulou neděli v Havl. Brodě i v týdnu na tréninku. Tentokrát jsme ovšem narazili na soupeře jiného kalibru – namísto zvýšeného úsilí a nasazení jsme předvedli zbabělost a neochotu sáhnout si do rezerv. Nevyhráli jsme jediný osobní souboj, vyklidili jsme střed pole, takže domácí si dělali, co chtěli a v porovnání s nimi jsme vypadali jak spolek nazdárků, náhodně posbíraný cestou na utkání. Budeme hledat, jak ovlivnit morální stránku hráčů, například změnami v sestavě…“

Nejlepší náš hráč utkání: Nikdo nepodal nadprůměrný výkon

POZOR ZMĚNA!!!

Plánované utkání s ml. dorostem Slovanu se odkládá o týden.

Vzhledem k tomu, že ve čtvrtek zajíždíme k mistrovskému utkání do Vyškova, proběhne v úterý běžný trénink a plánované přípravné utkání proběhne až o týden později. Čas i nominace zůstávají v platnosti.

Trenér 🙂