Archiv pro měsíc: Srpen 2016

Report z MU v sobotu 27.8.2016

Sparta Brno – FK Hodonín 2:1 (1:1)

 Ve 4. kole jsme hostili další dosud neporažený tým, FK Hodonín.

Začali jsme po našem, aktivní nátlakovou hrou jsme si vynutili převahu a začaly se rodit šance, po jedné pěkné akci jsme se dostali do zaslouženého vedení. Jenže jsme opět kupili chyby v obranné činnosti, několikrát toho hosté využili k brejkům, z nichž jeden proměnili a tak se do šaten šlo za nerozhodného stavu.

Po domluvě v kabině jsme do druhého poločasu vstoupili odhodláni strhnout vítězství na naši stranu. Opět jsme měli mnohem více ze hry a hlavně – začali jsme hrát vzadu zodpovědně, takže jsme soupeře už do vážnější šance nepustili. Jenže nás dostihla stará bolest, koncovka – zazdili jsme několik tutovek, 2x orazítkovali břevno, ale nakonec se nám díky poctivému a usilovnému snažení podařilo asi 10 minut před koncem přece jenom dotlačit ten kulatý nesmysl do hodonínské sítě.

Dřina tedy byla odměněna vítězstvím. Málem už jsme zapomněli, jak zní vítězný pokřik.

Slovo trenéra: „Vítězství bylo naprosto zasloužené, ale provázené zbytečným stresováním. Díky defenzivním chybám v první půli a spalování šancí ve druhé jsme si z toho udělali drama. Ne všem klukům se hra dařila, ale kompenzovali to bojovností, z tohoto pohledu je dobře, že se odměnili úspěchem. Navíc někteří další kluci předvedli zajímavé výkony odpoledne v „B“ týmu, což chceme opět zohlednit v nominaci na Třebíč.“

Nejlepší náš hráč utkání: Simon Vantuch

Nominace na sobotu 27.8.2016

A tým

Sparta – Hodonín

Sraz 10:45 hod na Spartě

Nominace: Rožínský, Prokeš, Vit, Večeřa, Bartoš, Vantuch, Sáček, Novák, Kovařík, Drahoš, Čamrda, Džupeňuk, Havelka, Včelík

 

B tým

Sparta – Bohunice

Sraz 14:15 na Spartě

Nominace: Adámek, Balajka, Grabec, Pernica, Vykoukal

Report z MU 24. 8. 2016

Sparta Brno – 1. SC Znojmo 2:3 (2:1)

 Ve 3. kole k nám zavítal silný a respekt budící protivník, který v uplynulých 2 utkáních nastřílel 33 branek a vede tabulku.

Vsadili jsme na bojovnost a od začátku jsme měli mírně navrch. A když jsme šli po pěkné akci do vedení, ještě nás to nakoplo a posílilo. Bohužel jsme se opět nevyvarovali tradiční minely v rozehrávce a povolili hostům vyrovnat, což je nabudilo. Do konce poločasu to byla vyrovnaná partie, v závěru se nám podařilo potrestat chybu protivníka a opět strhnout vedení na naši stranu.

I po přestávce pokračoval rychlý a bojovný výkon z obou stran, drželi jsme vedení a měli několik příležitostí je pojistit, leč nestalo se. A přišla závěrečná pětiminutovka, kdy do té doby bezradné Znojmo utkání dvěma slepenými góly otočilo, a to opět po sérii našich chyb při defenzivní činnosti, Naše nekoncentrovanost mohla pramenit i z únavy, což ale na smutném rezultátu nic nemění.

Slovo trenéra: „Velmi kvalitní utkání – hrálo se ve vysokém tempu, tvrdě (ne záludně) a na obou stranách nechyběla jistá kvalita. Za přístup k utkání, bojovnost a obětavost si kluci zasloužili odměnu v podobě nějakého toho bodíku, ale srážejí nás chyby. Nebylo jich mnoho, ovšem soupeř typu Znojmo je dokáže potrestat. Snad si kluci přenesou odhodlání i do dalších utkání.“

Nejlepší náš hráč utkání: Tomáš Kovařík

Report z MU 20.8.2016

FK Líšeň – Sparta Brno 4:3 (3:0)

 Druhé kolo soutěže nás zavedlo do Podolí, kde nás čekal tým Líšně. Opět jsme byli značně nekompletní, což ovšem nemůže být omluvou pro předvedený výkon.

Od začátku jsme hráli podobně, jako před týdnem – vlažný, bezkrevný a pomalý herní projev bez agresivity a s minimem sprintových náběhů. Sice jsme drželi míč a opticky to vypadalo na naši převahu, ale soupeř postupem času díky naší bezmocnosti ve finální fázi setřepal ostych a začal vystrkovat růžky. A když potrestal naše chyby v defenzivě, ztratil respekt úplně a předčil nás v agresivitě, osobních soubojích i startu na míč, což mu v pohodě stačilo k luxusnímu poločasovému náskoku.

Po prostřídání a domluvě se ve druhé půli přeci jen dostavila na naše kopačky trocha snahy, výsledkem byla však pouze dramatizace utkání, nikoliv obrat. Copak o to, šance byly, ale produktivita nás trápí dlouhodobě. Domácím se nakonec podařilo s pomocí zdržovací taktiky vítězství uhájit.

Pravda je, že facku jsme si zasloužili a pokud rychle „neslezeme z hrušky“, bude jich víc.

Slovo trenéra: „Nastoupili zdraví kluci, kteří chodí na tréninky – a měli předvést, jakou sílu má tým bez několika nemocných či zraněných, ale hlavně netrénujících opor. Bohužel část hráčů ukázala pouze to, že tato soutěž je pro ně zatím příliš. Tři až čtyři bojovníci, kteří se snažili s utkáním něco udělat, to je málo proti jakémukoliv soupeři. Ale od trenéra „B“ týmu mám dobré zprávy, že všechny 03 podaly proti Svratce výtečný výkon. Individuální výkony hráčů ve víkendových utkáních budou mj. rovněž zohledněny v nominaci na Znojmo.“

Nejlepší náš hráč utkání: Adam Bartoš