Archiv pro měsíc: Duben 2016

Sobota 24.4.2016

Zbrojovka Brno – Sparta Brno 5:12 (A: 2:0, 1:3, B: 3:1, 5:0)derby

Série těžkých zápasů pokračovala tradičním derby se Zbrojovkou. Marodku rozšířil Štěpán Sáček, přesto jsme se necítili předem poraženi.

Na nerovném terénu jsme však od začátku tahali za kratší konec. Utkání neoplývalo pohlednými kombinacemi, byl to spíš boj, ve kterém se oba týmy dostávaly do koncovky jen zřídka. A domácí byli v soubojích důraznější, nedělali tolik chyb jako my, proto v poločase po zásluze vedli.

Druhá půle ukázala obě naše tváře. Zatímco „A“ polovina srdnatě bojovala a rvala se o každý míč, za což byla odměněna i příznivým výsledkem, „B“ polovina ustrašeností prohrávala veškeré osobní souboje, nechala zbrojováky hrát a s postupem času to kluci zabalili.

Zbrojovka vyhrála zaslouženě, k lepšímu výsledku nám chybělo především víc odvahy a sebevědomí, v některých případech i fotbalového umu.

Slovo trenéra: „Opět přínosné utkání, které ukázalo, jak na tom kteří jednotlivci jsou. V první půli jsme se prakticky nedostávali k zakončení, řadu slibných akcí ukončily technické chyby, špatné zpracování či vedení míče – to bych přičetl hlavně nerovnému terénu a faktu, že přírodní trávu známe pouze z vyprávění předků. Postupem času jsme podmínkám přivykli a po přestávce předvedla polovina „A“ velmi dobrý výkon, domácí nepouštěla do šancí a sama naopak vydřela naději na obrat. Ale polovina „B“, snad s výjimkou Dyma, totálně selhala. Ustrašenost, nedůraz, lhostejnost – tím naháněla vodu na mlýn domácím a taky po zásluze sklidila búra. Když jsem chvílemi tuto polovinu sledoval, viděl jsem, jak nás soupeř snadno přetlačuje v osobních soubojích bez ohledu na váhovou kategorii, jak nejsme ochotni podstoupit trošku tvrdší střet, co kdyby bebínko… no, nebyl to radostný pohled.“

Nejlepší naši hráči utkání: A: Maxim Stropsa B: Dmytro Džupeňuk

Středa 20.4.2016

Sparta Brno – 1. FC Slovácko 5:12 (A: 0:2, 2:2, B: 1:3, 2:5)

V dohrávce 18. kola k nám zavítal vedoucí tým tabulky, 1. FC Slovácko.
Věděli jsme, že to bude náročné utkání a pokud chceme pomýšlet na úspěch, musíme nejen bojovat na hranici svých možností, ale rovněž přesně dodržovat taktické pokyny. Což se nám ne vždy dařilo – a soupeř každou nedbalost či sebemenší zaváhání trestal. Navíc jsme opět neměli dostatečnou efektivitu v koncovce, takže přes relativně vyrovnanou hru v poli jsme odcházeli do šaten s mankem.
Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním ještě vývoj zvrátit, a zejména polovina A se už dokázala vyvarovat nedůslednosti při bránění. S postupujícím časem jsme měli více sil (hosté neměli moc kluků na střídání), jenže produktivita se nezlepšila a tentokrát nás nepodrželi ani brankáři. Takže celkový rozdíl narostl do zbytečné výše.
To ovšem nic nemění na tom, že Slovácko vyhrálo zaslouženě.

Slovo trenéra: „Bylo to velmi výživné a kvalitní utkání. Takovéto duely zřetelně ukazují, kdo z kluků může někdy v budoucnu pomýšlet na velký fotbal, a kdo ne. Z tohoto pohledu jsem ale byl příjemně překvapen výkony některých hráčů – konkrétní budu při hodnocení na tréninku – kteří ukázali, že se s nimi dá počítat. Celkově jsem s výkonem spokojen, pokud se nám ho podaří zopakovat v sobotu, nejsme bez šance.“

Nejlepší naši hráči utkání: A: Maxim Stropsa B: Ondra Havelka