Archiv pro rubriku: Odehráno

Report MFK Vyškov – Sparta Brno

Středa, 10.9.2017
MFK Vyškov – Sparta Brno 2:2 (2:1)

Do Vyškova jsme odjížděli s odhodláním odčinit předchozí domácí nezdar.
Jenže utkání začalo tak, jak to minulé skončilo – hráli jsme pomalu, staticky a dělali chyby. A soupeř trestal, po necelé čtvrthodince vedl 2:0. Teprve až nám teklo do bot, přidali jsme trošku bojovnosti a nasazení, získali herní převahu a začali usilovat o obrat. Jenže řemen nejde nahodit tak snadno – tlačili jsme sice, ale finální fáze byla nepřesná a nedůrazná. Nakonec jsme dotlačili do sítě kontaktní branku a ještě do poločasu jsme mohli přinejmenším vyrovnat, ale spalovali jsme vyložené šance.
Po pauze jsme pokračovali v tlaku, měli další tutovky a nakonec se nám podařilo i vyrovnat. Zbývala spousta času, jenže nás stále zrazovala koncovka. Ani zblízka jsme netrefovali zařízení. Domácí se občas pokoušeli o nějaké brejky, hlavně ale drželi plichtu, my neměli síly na nějaký drtivý závěrečný nápor, takže se zrodila další plichta.

Slovo trenéra: „Dvakrát po sobě 2:2 s Vyškovem, to už nelze nazývat náhodou. Kluci nemají optimální formu, převaha, kterou jsme si po zpackaném začátku vytvořili, nebyla zásluhou herních dovedností, ale pouze výsledkem vůle a dřiny. Vytvořené šance jsme řešili nervózně, silou místo chytrostí. Nezbývá, než kritické období překonat tréninkovou pílí.“

Nejlepší náš hráč utkání: David Večeřa

Statistika:

Výsledek: 2:2 (poločas: 2:1)

Sestava: Mozga – Prokeš, Tuček, Broskva, Večeřa – Mládek, Vantuch, Sáček (36. Novák), Kovařík – Chrápavý (36. Richter), Drahoš (50. Havelka)

Naše branky:

9. Kovařík (as. Vantuch)

18. Drahoš (as. Kovařík)

ŽK: 0:1

ČK: 0:0

Rohy: 1:4

Střely celkem: 8:18 (na bránu 7:5, mimo 1:13)

Report Sparta Brno – MFK Vyškov

Středa, 30.8.2017
Sparta Brno – MFK Vyškov 2:2 (2:0)

Ve vloženém 13., ale 3. hraném kole jsme hostili celek MFK Vyškov a v utkání jsme byli na papíře jasnými favority.

Úvod tomu nasvědčoval – drželi jsme se na míči, v 9.´ se nám vydařil bleskový protiútok, ze kterého jsme se ujali vedení, a když jsme v 18.´ zvýšili na 2:0, zdálo se vše být na dobré cestě. Jenže jsme v první půli nevyužili několik dalších šancí, navíc v úmorném vedru začalo upadat tempo i herní projev. Přesto jsme do přestávky soupeře nepustili na dostřel a hru kontrolovali.
Trenéři ve snaze oživit hru prostřídali o přestávce 4 hráče, ale namísto zvýšení výkonu se naše hra zcela rozpadla. Jakoby si týmy spolu se stranami vyměnily i dresy. Vyškovští vycítili šanci, najednou byli běhavější a bojovnější, my jsme začali hrát nervózně a zbrkle a koledovat si o průšvih. A ten také přišel – v poslední desetiminutovce byli za neutuchající snahu hosté odměněni dvěma góly, ke kterým jim nutno říci dopomohla naše velmi laxní defenzivní činnost.

Nečekaná ztráta bolí, ale za výkon jsme si vyhrát nezasloužili.

Slovo trenéra: „Po utkání následovala bezesná noc, věnovaná analýze – co a proč jsme udělali špatně. Původním záměrem bylo jednak odměnit co nejvíc kluků za poctivý přístup k tréninku a dát jim příležitost ukázat se v soutěži, jednak si vyzkoušet rozestavení 3-4-3 a využít střelecké formy útočníků, kteří v minulém kole excelovali. Experiment nevyšel – ve hře s 3 obránci chyběla vzadu obvyklá jistota, vpředu se útočníci pletli jeden druhému, kluci to nemají zažité a hra měla daleko k ideálu. Rovněž střídání se tentokrát minulo účinkem – jestliže někteří hráči v první půli nepodávali optimální výkon, kluci, kteří přišli z lavičky to nejenže nezvedli, ale hra šla ještě dolů. Dále se nemůžu zbavit pocitu, že jsme po dobré přípravě a slušném vstupu do sezóny soupeře podcenili, nedokázali jsme se vyhecovat a větší agresivitě, prohrávali jsme příliš mnoho soubojů. Po přestávce jsme navíc hráli i hloupě, namísto kontroly míče, otáčení hry a oddechu jsme se neustále snažili nakopávat míče na rychlé kraje, až jsme je v horkém počasí uštvali. A bránit moc neumíme, většinou vždy hlavně útočíme, takže jsme mj. dělali vzadu hrubky. No, rozhodně utkání ukázalo věci, na kterých musíme v tréninku zapracovat, a je jich víc, než se zdálo.“

Nejlepší náš hráč utkání: Pavel Chrápavý

Statistika:

Výsledek: 2:2 (poločas: 2:0)

Sestava: Mozga – Večeřa (36 Růžička), Tuček (36. Richter), Broskva – Prokeš (36. Rožínský), Vantuch, Sáček, Kovařík (50. Havelka) – Mládek (50. Bulant), Drahoš (36. Novák), Chrápavý

Naše branky:

9. Chrápavý (as. Drahoš)

18. Kovařík (as. Sáček)

ŽK: 0:1

ČK: 0:0

Rohy: 9:3

Střely celkem: 15:6 (na bránu 9:3, mimo 6:3)

Report Sparta Brno – HFK Olomouc

Sobota, 26.8.2017
Sparta Brno – HFK Olomouc 9:0 (5:0)

V domácí soutěžní premiéře nás čekal nový tým v SpSM Jih, družstvo HFK Olomouc.
Věřili jsme si a od počátku šli nekompromisně za vítězstvím. Po 3 minutách jsme šli do vedení, pak se čistým hattrickem během ¼ hodiny blýskl Pavel a bylo jasné, že utkání bude jen otázkou skóre. V poločase se zastavilo na pěti.
Po přestávce jsme vypustili hladové a čerstvé kluky, kteří chtěli ukázat, že patří do základu, a ti přidali další branky. V závěru soupeř zcela odpadl, přehustil vlastní vápno a za půlku se dostával jen sporadicky – ale my zahazovali šanci za šancí, otloukali jsme brankovou konstrukci a nechávali vyniknout hostujícího golmana.
Zasloužené body po dominantním výkonu.

Slovo trenéra: „HFK jsme nepodcenili a šli si za svým cílem poctivě. Dokud měl soupeř trochu sil, do otevřenějších prostor se nám vnikalo snadněji, po přestávce tempo i vlivem vedra opadlo a my útočili do plných. Ještě nejsme dost trpěliví na delší přípravnou kombinaci, příliš rychle jsme sypali balóny do přehuštěného předbrankového prostoru. I tak se urodilo spousta šancí, ale ty byly spíše výsledkem individuálních akcí – po stránce individuální techniky jsme soupeře jasně předčili, což bylo opřeno i o herní sebevědomí. Musím vyzdvihnout motor týmu Simona, který opět obhospodařil velký prostor a jezdil tam i zpět, vedro nevedro.“

Nejlepší náš hráč utkání: Simon Vantuch

Statistika:

Výsledek: 9:0 (poločas: 5:0)

Sestava: Mozga – Prokeš, Broskva, Sáček, Večeřa, – Richter (45. Růžička), Vantuch, Novák (45. Havelka), Kovařík (36. Rožínský) – Mládek (36. Drahoš), Chrápavý

Naše branky:

3. Mládek (as. Vantuch)

7. Chrápavý (as. Novák)

13. Chrápavý (as. Kovařík)

22. Chrápavý

23. Mládek (as. Richter)

40. Drahoš

47. Havelka (as. Drahoš)

60. Havelka (as. Rožínský)

61. Drahoš

ŽK: 0:0

ČK: 0:0

Rohy: 8:0

Střely celkem: 35:2 (na bránu 18:1, mimo 17:1)

Report HS Kroměříž – Sparta Brno

Sobota, 19.8.2017
HS Kroměříž – Sparta Brno 1:5 (1:1)

Do Kroměříže k prvnímu utkání nové sezóny jsme cestovali s optimismem, vědomi si kvalitní letní přípravy a slušné formy.

Úvod utkání nám dal za pravdu – začali jsme sebevědomě a útočně, po první spálené tutovce se už druhá ujala a zdálo se vše v pohodě. Jenže přišel kritický moment, podcenili jsme průnik domácího hráče a Ondra hasil faulem zezadu – a už v 9.´ oprávněná červená karta. Museli jsme obětovat část ofenzivní síly a přeházet obranu, jenže až do konce poločasu jsme byli situací zaskočeni, nevěděli jsme pořádně, jak zareagovat, a když se domácím podařilo využít přesilovku k vyrovnání, vypadalo to s námi najednou všelijak.

O přestávce jsme si ale řekli, jak se s oslabením vyrovnat, pustili jsme na plac čerstvé síly a opět získali půdu pod nohama. Když se nám podařilo po krásné akci strhnout vedení na naši stranu, vrátilo se i herní sebevědomí. Navíc domácí začali fyzicky odpadat, projevilo se, že máme solidně natrénováno a i v desíti jsme byli až do konce utkání lepším celkem, což jsme vyjádřili dalšími brankami po pěkných fotbalových akcích.

Slovo trenéra: „Vyloučení už v 9. minutě, to jsme ještě v historii ročníku nezažili a klukům trvalo, než se ze šoku otřepali. Ale je alespoň pro ně to nová zkušenost. Pozitiva vidím jednak v tom, že navzdory nepříznivému vývoji našel tým vnitřní sílu a utkání zvládl, jednak v tom, že všichni kluci, kteří šli na hřiště z lavičky, byli oživením hry a přínosem pro tým.“

Nejlepší náš hráč utkání: Petr Mládek

Statistika:

Výsledek: 1:5 (poločas: 1:1)

Sestava: Mozga – Prokeš, Broskva, Tuček, Večeřa (36. Novák),– Richter (36. Chrápavý), Vantuch, Sáček, Kovařík (55. Rožínský) – Mládek (55. Havelka), Drahoš (9. Růžička)

Naše branky:

4. Vantuch (as. Mládek)

39. Mládek (as. Novák)

48. Vantuch (as. Chrápavý)

51. Mládek (as. Chrápavý)

64. Rožínský (as. Broskva)

ŽK: 1:0

ČK: 0:1

Rohy: 4:1

Střely celkem: 7:13 (na bránu 4:7, mimo 3:6)